اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی!

انسان ها به دلایل بسیاری تصمیم به مهاجرت میگیرند و در این مسیر شرایط تاثیر بسزایی دارند. تحصیل در دانشگاه هایی که رتبه ی خوبی در رنکینگ جهانی دارند، شغل مناسب و اقامت پس از تحصیل از جمله ی دلایل مهاجرت هستند. زمانی که تصمیم به مهاجرت می گیریم با سوالات زیادی روبرو خواهیم شد. از جمله، مزایا و معایب مهاجرت چیست؟ کدام کشور را به عنوان مقصد انتخاب کنیم؟ آیا امکان ادامه ی تحصیل به صورت رایگان وجود دارد؟ اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی امکان پذیر است؟ عوامل بسیاری در انتخاب کشور مقصد تاثیر دارند. برای مثال تمکن مالی، معدل، شرایط سنی و…..که در مقاله ی پیش رو قصد داریم این عوامل را بررسی کنیم.

  • تمکن مالی

شاید یکی از مهمترین موارد در انتخاب مقصد مهاجرت تحصیلی، در نظر گرفتن تمکن مالی و شهریه ها باشد. نکته ی جذاب این است که امکان ادامه ی تحصیل با هزینه ی مناسب در آلمان، ایتالیا و اتریش وجود دارد. اما علاقه مندان باید بدانند که علاوه بر شهریه ی دانشگاهی، تمکن مالی نیز اهمیت دارد. به این صورت که باید بتوانند تمکن مالی برای تامین یک سال هزینه های خود را نیز به اثبات برسانند.

  • شرایط سنی

از مهم ترین عوامل موثر بر قبولی و یا رد شدن درخواست علاقه مندان، شرایط سنی است. بسیاری از کشورها برای متقاضیان خارجی خود محدودیت سنی را ( برای ویزا و پذیرش ) اعمال می کنند. کشورهایی مانند اتریش یا سوئد حساسیت کمتری بر روی گپ تحصیلی دارند. این شرایط ممکن است در کشوری مانند آلمان متفاوت باشد. شرایط سنی با توجه به عوامل دیگری که تاثیر گذار هستند ممکن است تغییر کنند. در نظر داشته باشید هر پذیرشی لزوما منجر به اخذ ویزا نخواهد شد! و ممکن است شرایط سنی و گپ تحصیلی برای کالج یا دانشگاه مطرح نباشد. اما کاملا ممکن است که تقاضای ویزای شما در سفارت با ریجکتی مواجه شود.

  • رشته و معدل

برای ورود به برخی از رشته های پرتقاضا مانند رشته های گروه پزشکی ، داشتن معدل بالای دیپلم جزو موارد الزامی می باشد. بسیاری از دانشگاه ها آزمونهای ورودی متعددی را برای ورود به این رشته ها در نظر می گیرند.

تحصیل در مقطع کارشناسی!

اولین مقطع دانشگاهی، مقطع کارشناسی است که به نسبت کشور مورد نظر بین 6 تا 8 ترم طول میکشد. پس از این مقطع دانشجویان می توانند برای ادامه ی تحصیل اقدام کنند و یا در کشور مقصد مشغول به کار شوند. برای ورود به مقطع کارشناسی به اتمام رساندن دیپلم 12 ساله مورد نیاز است. شرایط ورود به مقطع کارشناسی از کشوری به کشور دیگر متفاوت خواهد بود. برخی از رشته ها و دانشگاه ها ازمون ورودی دارند در حالی که برخی دیگر پذیرش مستقیم میدهند.

کالج!

بسیاری از کشورها دوره هایی تحت عنوان کالج، پیش از ورود به دوره های دانشگاهی برگزار می کنند. این دوره ها، بصورت دوره های عادی یکساله و فشرده شش ماهه هستند. زبان شرکت در این دوره ها به نسبت کشور متفاوت است.

مدارک مورد نیاز در مقطع کارشناسی به صورت عمومی!

 • ترجمه ی رسمی دیپلم 12 ساله به همراه ریزنمرات( به تایید دادگستری و امورخارجه رسیده باشد)
 • اثبات مهارتهای زبان، با توجه به کشور مورد نظر شما باید مدرک زبان ( آیلتس، تافل، مدرک زبان آلمانی و …) ارائه دهید. شما می توانید برای کالج های زبان انگلیسی یا آلمانی درخواست پذیرش دهید و دوره ی آموزشی زبان را در کشور مقصد بگذرانید.
 • پاسپورت معتبر (با حداقل یک سال اعتبار از زمان درخواست پذیرش) که توسط متقاضی امضا شده باشد.
 • هزینه ی صدور پذیرش تحصیلی، برای درخواست پذیرش از برخی از دانشگاهها ضروری است. باید هزینه اپلیکیشن فی را به حساب دانشگاه واریز نمایند تا پذیرش ایشان قطعی شود.
 • رزومه ی شخصی: ممکن است دانشگاه از شما رزومه ای مبنی بر فعالیتهای علمی، تحصیلی و کاری درخواست کند که باید ارائه دهید.
 • گواهی سلامت جسمانی:تعدادی از دانشگاهها ممکن است از شما گواهی سلامت بخواهند. این آزمایشات به زبان انگلیسی و مربوط به ایدز، هپاتیت و ..هستند( نام دانشجو بر اساس پاسپورت به انگلیسی درج گردد).
 • کارنامه ی قبولی در آزمون کنکور: ممکن است به نسبت کشور مورد نظر کارنامه ی قبولی شما برای ورود به دانشگاه مورد نیاز باشد. یکی از این کشور ها، اتریش است.

قطعا شرایط تحصیل از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، مشورت با کارشناسان مجرب در این زمینه به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید بهترین تصمیم را بر اساس شرایط مورد نظر خود داشته باشید.

ما مقیم اروپا هستیم
هولدینگ پایا با حضور در قلب اروپا، در تمامی مراحل مهاجرت و سفر همراه شماست.