دانشگاه پادووا

دانشگاه پادووا (University of Padua)

دانشگاه پادووا دومین دانشگاه قدیمی در اروپا و پنجمین دانشگاه باقی مانده در جهان است. این دانشگا در سال 1222 بنا شد تا موسسه ی آموزش عالی حقوق باشد و در ابتدای امر در اروپای مدرن یکی از برترین دانشگاه های جهان بود. پادووا امروز با تنوع فوق العاده در رشته های گوناگون در هر یک از مقاطع تحصیلی سالانه دانشجویان بین المللی را جذب می کند. این دانشگاه در شمال ایتالیا در شهر پادووا مرکز استان پادووا قرار دارد. از ویژگی های دانشگاه پاددوا تلاش برای به روزرسانی رشته ها و کورس های تحصیلی به منظور تناسب با نیاز های بازارکار است. این دانشگاه گستره ای از رشته های تحصیلی را در بیش از 30 دپارتمان مختلف ارائه می دهد. در مقاطع گوناگون رشته ها به زبان های انگلیسی و ایتالیایی ارائه می شوند. داشتن مدرک آیلتس و تافل برای رشته های انگلیسی و مدرک زبان ایتالیایی برای رشته های زبان ایتالیایی الزامی است. اگر قصد ادامه ی تحصیل در دانشگاه پادووای ایتالیا را دارید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

شهر پادووای (Padova) ایتالیا!

شهر پادووا در ناحیه ی ونتو و در استان پادوا در شمال ایتالیا قرار دارد. این شهر قطب اقتصادی در منطقه ی ونتو است و بیش از 200.000 تن جمعیت دارد. این شهر بسیار محبوب برای دانشجویان است و در حدود 60.000 تن دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند. گالیله در دانشگاه پادووا تحصیل کرده است و قدمت شهر نیز بیش از 800 سال است. این شهر در معماری و شهر سازی تاریخچه و آثار غنی و زیبایی دارد و آب و هوای مناسب از دیگر ویژگی های پادووای ایتالیا هستند.

پادووا دانشگاهی برای جهانیان!

این دانشگاه با سیاست داخلی در جذب دانشجویان بین الملل و حمایت از آنان سالانه دانشجویان بین المللی بسیاری را پذیرش می کند. در سال 2016 پادووا به عنوان برترین مرکز آموزش عالی در ایتالیا با بیش از 40.000 دانشجو برگزیده شد. در سال 2018 نیز برترین دانشگاه ایتالیا در رتبه بندی شانگهای بوده است. پادووا در سال 2010 بیش از 65.000 دانشجو داشت. طیف گسترده ای از کورس های آموزشی برای حفاظت از محیط زیست در پادووا برگزار می شود. از جمله دوره هایی چون محیط زیست، علوم کشاورزی و دامپزشکی در این میان هستند. این دانشگاه در ابتدا مرکز آموزشی برای رشته های حقوقی بوده است. با توجه به این سابقه امروز نیز رشته های بسیار خوبی در زمینه های حقوق، اقتصاد، علوم سیاسی و جامعه شناسی در پادووا ارائه می شوند. پادووا یک دانشگاه عالی برای دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های معتبر ایتالیا را دارند.</ p>

پادووا در رنکینگ های جهانی!

• رتبه ی 6 در میان دانشگاه های ایتالیا
• رتبه ی 249 در رنکینگ Qs در سال 2019
• رتبه ی 50 در رنکینگ بین المللی CWUR در سال 2019
• رتبه ی 201 تا 250 در رنکینگ Times در سال 2019

دانشکده های دانشگاه پادووا!

1. دانشکده پزشکی
2. دانشکده حقوق
3. دانشکده روانشناسی
4. دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی
5. دانشکده فنی و مهندسی
6. دانشکده علوم کشاورزی و دامپزشکی
7. دانشکده علوم انسانی وعلوم اجتماعی و میراث فرهنگی
8. دانشکده علوم

مدارک تحصیلی و زبان!

مدرک زبان ایتالیایی در سطحA2 برای تحصیل در رشته هایی که به زبان ایتالیایی ارائه میشوند ضروری است. همچنین مدرک زبان انگلیسی در سطح B1 در رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند ضروری است. مدارک تحصیلی مورد نیاز جهت پذیرش در دانشگاه پادووا ایتالیا:

• ترجمه ی مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات
• پاسپورت
• مدارک پذیرش در آزمون های ورودی (در صورتی که آزمون داشته باشد)
• مدارک دوره های لیسانس و فوق لیسانس(برای مقاطع تحصیلی بالاتر)
Cv
• توصیه نامه از استاد
• انگیزه نامه
• مدارک زبان ایتالیایی یا انگلیسی

آمارها چه می گویند؟

پادووا سالانه بیش از 60 میلیون یورو بودجه ی فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی دارد. این دانشگاه یکی از نقاط بسیار مهم در انجام پروژه های تحقیقاتی است. بیش از 20.000 استاد، استادیار و کارمند در پادووا فعالیت دارند. در حدود 40.000 دانشجو در مقطع کارشناسی و بیش از 20.000 دانشجو در مقاطع تکمیلی ارشد، دکترا و دوره های آموزشی مشغول تحصیل هستند. این دانشگاه 31 دپارتمان آموزشی در 8 گروه تحصیلی مختلف را ارائه می دهد.

دپارتمان های دانشگاه پادووا!

1. دامپزشکی، تولید و بهداشت
2. علوم زیستی
3. زیست شناسی
4. زراعت، غذا، منابع طبیعی، حیوانات و محیط زیست
5. علوم شیمی
6. میراث فرهنگی: باستان شناسی و تاریخ هنر، سینما و موسیقی
7. علوم قلب، توراکس و عروق
8. زیست پزشکی و علوم غذایی مقایسه
9. اقتصاد و مدیریت
10. روانشناسی عموم
11. علوم زمین
12. علوم تاریخی و جغرافیایی و جهان باستان
13. مهندسی صنایع
14. مهندسی اطلاعات
15. اداره زمین، محیط زیست، کشاورزی و جنگلداری
16. مطالعات زبانی و ادبی
17. مدیریت و مهندسی
18. مهندسی عمران، محیط زیست و معماری
19. روانشناسی توسعه و اجتماعی شدن
20. ریاضیات
21. پزشکی
22. پزشکی مولکولی
23. علوم سیاسی، حقوق و مطالعات بین المللی
24. علوم اعصاببخش خصوصی و نقد قانون
25. وزارت امور عمومی، بین المللی و جامعه
26. علوم آماری
27. جراحی، انکولوژی و گوارش
28. بهداشت زنان و کودکان
29. علوم دارویی و فارماکولوژی
30. فلسفه، جامعه شناسی، آموزش و روانشناسی کاربردی
31. فیزیک و نجوم

بورسیه و شهریه های تحصیل در پادوا!

پس از آنکه دانشجو درخواست اخذ بورسیه را به دانشگاه ارائه دهد و این درخواست پذیرفته شود، هزینه ی تحصیل او رایگان خواهد بود. سالانه در 2 قسط مبلغ 2500 یورو که درمجموع 5000 یورو است به حساب دانشجو واریز می شود. علاوه بر این خوابگاه دانشجویی نیز در اختیار او قرار می گیرد. شهریه ی دانشجویانی که بورسیه نشده اند نیز به نسبت محل زندگی ودرآمد آنان میان 568 یورو تا حداکثر یورو 2823 متغیر خواهد بود.

اگر قصد تحصیل در معتبر ترین دانشگاه های ایتالیا را دارید با مشاوران متخصص پایا پارس تماس حاصل فرمائید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.